Goodmans Maxim
Kékedi Levente, 2012, augusztus 6 - 10:10
Forrás:
Saját képMeglepő hangsugárzóra bukkantam, gondolom megosztom, hátha szélesebb ismeretet is tud valaki adni róluk mások számára is. Annyit tudok róla, hogy Angliában 1965 hozták létre, tehát a gyártása pár évvel megelőzi a Minimax-ét. (lehet a Minimax ezek szerint koppintás, mert kísértetiesen hasonlít erre a High-End hangsugárzópárra.) Egyébként annyit tudok még róla, hogy Goodmans a gyártó cég neve. Sokak szerint jobb hangsugárzó, mint a Minimax, ez igaz lehet? Ha van valakinek bármilyen információ róla, kérem ossza meg mindenki számára. Itt egy oldal is róla, ahol részletesebb leírást adnak róla: http://www.eastmarinedrive.com/audio/2003/maxim.html
»
- A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
- Thumbnail
Maxim
BASF Chrome Maxima II. 100
1980-1989
1980-1989
BASF MAXIMA
1990-1999
1990-1999
Lemezjáték Maxim Géppuska
Ismeretlen évjárat
Ismeretlen évjárat
Maxim
1973
1973
Maxim Varieté
Találat: 2
Találat: 2
Maxim Variete
1977
1977
Maxim Varieté
1967
1967
Maximal 1400
1985
1985
Nem sok a hasonlóság, talán az akusztikus felfüggesztés elve, de azt a VT önálló szabadalomként csinálta, a goodmanstől függetlenül.
Hogy kinek, mikor mi a hájend, az meg egyéni megítélés, és pénztárca kérdése csak. :D
ahimotu Valamikor v. milyen cég azt is kitalálta :hogy 2 db mélyet tesz egymás mögé!Sajnos már nem emlékszem mi volt benne a poén,de biztos volt !És volt olyan megoldás is amelyben a 2 db mély sug egymással szemben, de keresztben ! lett bekötve.
Egyébként létezik tér hagszórózás is :a Shahinian rendszer.
Ez a rendszer ide nem fér bele, mivel eléggé drága, még a nagyobb pénzel rendelkezőknek is !!!!
Bizonyos(új) irányzatok a 70 -es és a 80 -as évek hangtechnikájában létrejöttek .->BOSE .Manapság ezekkel már ( legalábbis én) nem találkozom, de szivesen kipróbálnám, ha erre lenne módom !Az említett 2 féle megoldás közűl az egyik ronda a másik meg kicsit drágább .Így maradhatott meg- a ma is használt- hangfali hangszóró elrendezés .
Egyébként én úgy látom,hogy a másik:HS és RFT -s ügy egy kissé eldurvult(vihar egy pohár vízben)! Én ezt betudom a nagy melegnek.Pont!
:) Isobaric megoldásra gondolsz, az a mélyekre hat, felezi a szükséges dobozméretet.
ahimotu Köszönöm! Gondolom ezek a megoldások nem általánosak és régebben sem voltak!Ezekkel a kis: mid Bass sug -kal sok cég kisérletezett-> kics lakás ürügyén= lakótelep stb .
Így láttam 1 végeredményt :A Roksan OJAN hangfalánál(455 eft!) Ide nem írom le mennyibe kerül bele a mély !Egyébként az 200W-os !Maradjunk az átlagnál!
Gondolom az említett isobaric elv ezt célozta meg- olcsóbban az átlagnak!
Nagyon szívesen. Semmi különös nincs benne, egyszerű összeadás-kivonás játék.
Üdv!
A 2 mély egymás mögé tétele sajnos a "kis hi-fi tornyok" hangfalainak lett a sajátossága-komolyabban megépített,rangosabb ilyen dobozokkal mostanság nem találkoztam.
A 2 mély egymással szemben lehet "szoros" és "lazább" légtércsatolású,iylenkor a szórókat nem keresztben hanem egymáshoz képest fordított polarítással kötik,így dugattyúként,szinte egy egységként mozdítják a dobozban levő levegőt.
Kedvencem a "compound" azaz sávszűrő doboz,ami 4. rendő sávszűrő váltóként működik (shala javíts ki lszi ha valami nem stimmel).
Erre jellemző a jó terhelhetőség,széles sávban alacsony torzítás,és a
jó hatásfok.
Persze méretezéstől függően hatalmasat tud emelni és ütni mélyben (sőt egész szépen "le is tud menni" ,így nem igazán "hifi" de aki a dögös hangzást ill. az alsó regiszterben hatékony és jó megoldást keres kiegészítésként házimozihoz,autóban stb az ilyet keressen :)
panblue
ui: ami itt hs és rft témában megy az nemhogy felesleges de hasztalan is,időjárástól függetlenül :) bár mondandódat értem,át kell lépni rajta :)))
Én még kicsiben nem láttam ilyet... [link]
A compound kifejezéssel nincs semmi baj, csak mást jelent. Ez inkább olyan gyűjtőnév.
-